A koronavírus miatt kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel a 47/2020. kormányrendelet alapján 2020. március 19-től 2020. december 31-ig törlesztési moratórium lépett életbe, amit 2021. június 30-áig meghosszabbítottak. A moratóriumban rászorultsági alapon (gyermeket nevelő családok, nyugdíjasok, munkanélküliek, közfoglalkoztatottak) azok maradhattak 2022. június 30-ig, akik erről 2021. október végéig nyilatkoztak.
Helyenként a bankok által kínált személyi kölcsönök is elég gyorsan megszerezhetők. A feltételekben és árakban azonban jelentősen a különbségek. Itt az az alapszabály, hogy minél nagyobb összeget kér valaki, az egy egységre jutóan annál olcsóbb. Az alsó összeghatár viszont egyre magasabbra kúszik. Az adós minősítése alapján a hitelek ára nagyon eltérő lehet. Érdemes nem csak a havi teherre figyelni, hanem arra is, hogy összesen mennyit kell kifizetni a kapott hitel fejében.
A teljes hiteldíjak (THM) helyenként elég férevezetőek. Ezeket ugyanis magasabb kölcsönösszegre kell kiszámolni, a hitelszerződésben szereplő értékek így a táblázatban szereplőktől elég jelentősen is eltérhetnek. A Providentnél a díjat a heti törlesztési előírása dobja alaposan meg.Itt azonban az otthoni szolgáltatást választóknak nincs szükségük bankszámlára. Házhoz viszik a pénz és odamennek a törlesztésért is. Akár munkaidő után vagy a hétvégén. Ennek azonban elég borsos ára van.
A 47/2020. kormányrendelet 2. §-a szerint a 2020. március 19-étől kötött szerződés alapján felvett, zálogjoggal nem biztosított fogyasztói hitelek esetén a teljes hiteldíj mutató (THM) 2020. december 31-ig nem haladhatta meg a jegybanki alapkamat öt százalékponttal növelt mértékét. Ez az intézkedés 2021-re hatályát vesztette.
A gyors pénzszerzés módját jelentik még a hitelkártyák és a folyószámlakölcsönök is. Mielőtt valaki személyi hitelt venne fel, mindenképpen érdemes előtte az ezek által kínált lehetőségeket is számba vennie. Persze a felvehető összeg nagysága a bankszámlákra érkező jóváírások nagyságától függően erősen eltérhet. A plasztik- és a kiegészítő pénz is a tehetősebbeknél rúghat nagyobbra.
További cikkek