Ez a teendő azbesztgyanús kőzúzalék esetén

Több mint 250 magyar településre kerülhetett osztrák bányákból azbeszttel szennyezett kőzet. Még Budapest, vagy az agglomeráció, valamint a Duna–Tisza köze, sőt kifejezetten erdészeti és turisztikai terület is érintett. Szakértők segítenek abban, hogy mit tehet saját egészsége védelmében a lakosság.

« vissza a témakörök listájához


Még nincs bejelentkezve!

Ha hozzá szeretne szólni a témához, kérjük előbb jelentkezzen be!

Ha még nincs felhasználóneve, kérjük regisztráljon!

A kommentelés lehetőségről, szabályairól itt tájékozódhat.

1


[GEORGE] [2026.máj.28. 09:26] [válaszolok erre]
Elsősorban az osztrák államnak kellene fizetni az eltakarítás és mentesítés költségeit. De nem csak ezt, a 15-20 év múlva tömegesen jelentkező tüdőrákos eseteknél is kártérítéssel tartoznak az érintetteknek, halál esetén a hozzátartozóknak! Ez nem egyszerű környezetszennyezés, ez TÖMEGGYIKOSSÁG!!!



1