Ez a teendő azbesztgyanús kőzúzalék esetén
Több mint 250 magyar településre kerülhetett osztrák bányákból azbeszttel szennyezett kőzet. Még Budapest, vagy az agglomeráció, valamint a Duna–Tisza köze, sőt kifejezetten erdészeti és turisztikai terület is érintett. Szakértők segítenek abban, hogy mit tehet saját egészsége védelmében a lakosság.« vissza a témakörök listájához
Még nincs bejelentkezve!
Ha hozzá szeretne szólni a témához, kérjük előbb jelentkezzen be!
Ha még nincs felhasználóneve, kérjük regisztráljon!
A kommentelés lehetőségről, szabályairól itt tájékozódhat.
1
[GEORGE] [2026.máj.28. 09:26] [válaszolok erre]
Elsősorban az osztrák államnak kellene fizetni az eltakarítás és mentesítés költségeit. De nem csak ezt, a 15-20 év múlva tömegesen jelentkező tüdőrákos eseteknél is kártérítéssel tartoznak az érintetteknek, halál esetén a hozzátartozóknak! Ez nem egyszerű környezetszennyezés, ez TÖMEGGYIKOSSÁG!!!
1